24 marca 2005
Pragniemy poinformować, że z dniem dzisiejszym Danse Macabre ma swoją własną domenę internetową! Tym samym zmienia się adres, pod którym możecie czytać nasze pokręcone teksty. Z nieukrywaną radością muszę wyznać, że jesteśmy z tego faktu niezmiernie dumni. Tak więc od dzisiaj zapraszamy wszystkich na www.dansemacabre.pl. Od pewnego czasu sygnalizowaliśmy też, że wkrótce nasz serwis będzie przechodził gruntowne zmiany. Przedstawiamy Wam pierwsze wyniki naszej pracy nad Danse Macabre: od dziś oddajemy Wam do dyspozycji nasze FORUM! Mamy nadzieję, że będzie ono dobrze służyło wymianie poglądów między fanami gatunku i pozwoli na bardziej bezpośredni kontakt. Zapraszamy do jak najczęstszego odwiedzania naszych skromnych progów! Ale to nie wszystko. Postanowiliśmy też ulepszyć trochę wygląd recenzji m.in. dodając screeny z niektórych opisywanych filmów. Póki co, nie ma tego dużo, ale już wkrótce zaczniemy uzupełniać dotychczasowe recenzje, a także wrzucać kolejne.

autor: Mort

17 marca 2005
Dzisiaj przygotowaliśmy dla Was kolejnych pięć opisów, które powinny na jakiś czas zaspokoić Wasz głód nowych recenzji. W tym tygodniu prym wiódł Embalmer, który podzielił się z Wami wrażeniami z aż czterech filmów. Przez jego magiel tym razem przeszły następujące filmy: świetny włoski horror "The Perfume of the Lady in Black", u nas oczywiście całkowicie nieznany, następnie chory porno horror "Waterpower", którego opis mógł wyjść spod ręki tylko Embalmera, kolejna pozycja z półki z napisem "Video Nasties" - brytyjski "Exposé" oraz na deser turecka kopia "Egzorcysty" Williama Friedkina - "Seytan". Swój wkład w obecną aktualnkę miał również LOBO, który w swoim znakomitym stylu przedstawił Wam wady (w przewadze) i zalety (w mniejszości) czwartej części Omenu: "Omen 4: Przebudzenie". Miłej lektury!

autor: Mort

6 marca 2005
Od wczoraj na ekranach naszych kin możecie oglądać kolejny horror, "Egzorystę: Początek" ("Exorcist: The Begining") w reżyserii Renny'ego Harlina. Oczywiście jest to prequel słynnego "Egzorcysty" Williama Friedkina z 1972 r. Nie będę się tu rozpisywał za bardzo na temat tego filmu, bo nie wiem jak Wy, ale mnie już te wszystkie prequele, sequele i inne knoty wypuszczane dla zbicia kaski irytują. Zdecydowanie lepiej wydać pieniądze na obejrzenie, opisywanej już przez nasz serwis, "Piły" (reż. James Wan), która od zeszłego tygodnia również gości na naszych ekranach. Jednocześnie zapraszam do zapoznania się z kilkoma nowymi recenzjami, które pojawiły się na naszych stronach. Są to m.in. chory obraz prosto z Grecji pt. "Singapore Sling", jedno z mniej znanych (co nie znaczy gorszych) dzieł Dario Argento pt. "The Stendhal Syndrome" oraz jeszcze jedna pozycja z listy Video Nasties pt. "Cannibal Man". Miłej lektury!

autor: Mort

14 lutego 2005
Witamy ponownie. Powracamy z kolejnymi recenzjami. Jednocześnie informujemy, że od dwóch tygodni zaczęliśmy wysyłać do zainteresowanych osób NEWSLETTER informujący o nowościach pojawiających się na stronach Danse Macabre. Jeżeli chcielibyście otrzymywać najświeższe wiadomości o dodanych materiałach wystarczy skontaktować się ze mną drogą mailową na adres danse-macabre@wp.pl albo przez Gadu-Gadu (nr 1944996). Newsletter jest wysyłąny średnio co siedem dni. Zapraszamy!

autor: Mort

5 lutego 2005
Kolejna aktualizacja już na Was czeka. Tym razem chwila oddechu od grzebania w stosach kompletnie zapomnianych filmów. W dzisiejszych recenzjach nawet Ci, którzy horrory oglądają okazyjnie, znajdą coś dla siebie. Zachęcam do zapoznania się z tym, jak Lobo widzi i ocenia ekranizację "Łowcy Snów" Stephena Kinga. Może niektórzy z Was kojarzą też film "Gdy zapada zmrok". Zarówno "Dreamcatcher" jak i "Darkness Falls" zostały raczej zgodnie uznane przez widzów i krytykę za dzieła nieudane. A my proponujemy spojrzenie nieco inne (no i oczywiście zachęcamy do samodzielnego myślenia). Okazuje się, że nie każdy mainstreamowy produkcyjniak musi być totalnym knotem. Jeśli już o atakach krytyki mowa, to Embalmer przedstawia bardzo ciekawą polemikę z tymi, którzy odmawiali "Irreversible" Gaspara Noe jakichkolwiek wartości. Polecam uważną lekturę długiego i ciekawego tekstu o szokującym i porażającym brutalnością dziele Noe, przez które podobno rozpadł się związek Moniki Belluci i Vincenta Cassella. Z mojej strony nadeszła recenzja filmu, który już wkrótce zagości na ekranach polskich kin. Czy warto wybrać się na "Saw"??? Zdecydowanie warto, choćby po to, żeby wpływy z projekcji przekonały dystrybutorów do zakupu kolejnych filmów gatunkowych. Ale nie ma róży bez kolców, po szczegóły zapraszam do recenzji. Żeby jednak nie było tak totalnie mainstreamowo (nie bójcie się, aktualizacji z samymi tylko recenzjami Piątków na Danse Macabre nie ujrzycie), Lobo odsłania przed Wami wady i zalety "Moonstalkera". Na dzisiaj to tyle, życzę miłej lektury.

autor: grzEGOrz

31 stycznia 2005
Dzisiaj przygotowaliśmy dla Was pięć nowych recenzji wysmażonych przez Lobo, Embalmera i przeze mnie. Dawno nic nie pisałem, ale postanowiłem w końcu się obudzić. Wybór padł na długo przeze mnie poszukiwany tytuł w reżyserii Josepha Merhi Epitaph. Film marny, ale nie chcę zdradzać za wiele, zapraszam do przeczytania opisu. Mam nadzieję, że jeszcze nie zapomniałem jak się pisze. Jeśli jednak nie będziecie dostatecznie usatysfakcjonowani zachęcam do przyjrzenia się z bliska filmom opisanym przez moich redakcyjnych kolegów. Embalmer postanowił sprawdzić czy warto obejrzeć niemieckiego klona "Egzorcysty" Friedkina pt. Magdalena, Possessed by the Devil" w reżyserii Waltera Boosa oraz czy trzecia część trylogii "Zdjęcia Ginger", która właśnie co ukazała się w Polsce na DVD jest równie dobra co jej porzedniczki. Lobo natomiast przeżył tortury oglądając "Death by Dialogue" i przyjemne chwile z filmem o żarłcznym monstrum z kosmosu pt. "The Deadly Spawn" w reżyserii Douglasa McKeowna. Zapraszamy!

autor: Mort

23 stycznia 2005
Kolejny tydzień i kolejna dawka recenzji. Tym razem są to cztery tytuły opisane dla Was przez Embalmera oraz grzEGOrza. Pierwszy z nich przygotował dla Was opis amerykańskiego filmu z 1972 roku spod znaku kina eksploatacji "Wrong Way" oraz psychodelicznego giallo o równie dziwacznym co sam film tytule "Death Laid an Egg". Drugi uraczył Was recenzjami niskobudżetowej produkcji Erica Stanze utrzymanej w klimacie "Evil Dead" pt. "Savage Harvest" oraz brytyjskiego slashera "Samhain" w reżyserii Christiana Viela, w którym obejrzycie między innymi Jennę Jameson i Chasey Lain. Jeśli nic Wam to nie mówi to zachęcam do przeczytania recenzji, gdzie grzEGOrz wyjaśnia czemu te nazwiska są tak interesujące. Z męskiego punktu widzenia...

autor: Mort

16 stycznia 2005
Na nowy rok planujemy kilka istotnych modyfikacji w naszym serwisie. Na razie pozostają one jeszcze w sferze planów, ale postaramy się zrobić wszystko, aby wcielić je w życie. Na początek zmiany dotknęły działu personalnego. Redakcyjne grono powiększyło się bowiem o kolejnego maniaka gatunku. Mowa tutaj o grzEGOrzu, który po rozstaniu z Horror Online, postanowił dołączyc do nas. Już dziś możecie przeczytać jego pierwszą recenzję do kawałka ekstremelnego kina azjatyckiego: "Women's Flesh". Poza tym nowe recenzje spod ręki Lobo oraz Emblamera. Zapraszamy!

autor: Mort & Embalmer

8 stycznia 2005
I oto witamy Was w nowym roku! Mamy nadzieję, że obecny będzie dużo lepszy od poprzedniego! Oby też przyniósł nam wszystkim mnóstwo wspaniałych odkryć filmowych, które dostarczą nam wielu mocnych wrażeń! Aha... I jeszcze jedno: żeby polscy dystrybutorzy wreszcie zrozumieli, że czasem warto zaryzykować i sprowadzić coś zupełnie innego niż tylko amerykańską papę.
Nowy rok zacznie się od premiery (21 stycznia) amerykańsko-japońskiej hybrydy pt. "The Grudge - Klątwa" w reżyserii Takashi Shimizu. To kolejny przykład adaptacji azjatyckich pomysłów na grunt amerykański. Co ciekawe tym razem jest to remake japońskiego horroru, który wyreżyserował... sam Takashi Shimizu ("Klątwa Ju-On", 2003). Z pewnym tokijskim domem związana jest klątwa, która zabija każdego, kto do niego wejdzie. Gdy ofiary umierają rodzi się nowa klątwa, który niczym wirus przechodzi na kolejne osoby... Więcej o filmie możecie się dowiedzieć odwiedzając oficjalną amerykańską stronę filmu, która znajduje się pod tym adresem: http://www.sonypictures.com/movies/thegrudge/site/. Dodam tylko, że już zapowiedziano realizację części drugiej...

autor: Mort

23 grudnia 2004
Nareszcie wróciliśmy! Wiele osób pewnie już nas spisało na straty, ale my nadal działamy i wcale nie mamy zamiaru przestać. Dla tych, którzy uważają, że przez miesiąc lubimy się poopierdalać przypominam, że dział "Recenzje" aktualizowany jest na bieżąco. W każdym bądź razie dzisiaj przygotowaliśmy dla Was zapowiadaną relację z "Horror Fiesty" . Oczywiście nie chcieliśmy kopiować naszych kumpli z HO, którzy odwalili kawał niesamowitej roboty opisując HF kilka tygodni wcześniej. Mamy jednak nadzieję, że u nas również znajdziecie garść ciekawych informacji o tym wydarzeniu. Nasze odczucia po tej fantastycznej imprezie znajdziecie tutaj. Dodaliśmy też kilka nowych recenzji, w tym bardzo odważną, jeśli mogę ją tak określić, recenzję flagga do "The Hills Have Eyes" Wesa Cravena. Dla niektórych może to być niezły szok! Tym bardziej zachęcam do przyjrzenia się jej z bliska.

autor: Mort

24 listopada 2004
Mimo, że "Horror Fiesta" zakończyła się już ponad dwa tygodnie temu, my wciąż nie możemy się po niej otrząsnąć. Emocji było sporo i to nie tylko tych związanych z projekcjami filmów. Także poza salami kinowymi festiwal żył swoim życiem. Dość powiedzieć, że oprócz deklarowanego przez nas taplania się we krwi wraz z członkami Horror Online, nie obyło się bez równie pasjonującego taplania się w browarze. Nie wspominając już o tym, że można było sobie uciąć pogaduchę z samym Andrzejem Kołodyńskim! Jeżeli chcecie zapoznać się z obszerną relacją z całej imprezy odsyłam na strony HO. Właściwie to nie powinienem podawać tego odnośnika, ale skoro w paru miejscach zostały wykorzystane nasze zdjęcia to czemu nie he, he, he... W najbliższym czasie na stronkach DM również będziecie mogli przeczytać mini-relację z tej imprezy. Ze względu na to, że HO odwaliło kawał dobrej roboty, postanowiliśmy ich nie dublować i skrócić ją nieco, ograniczając się głównie do ogólnych wrażeń oraz recenzji najciekawszych filmów. Na pewno nasza relacja nie będzie się prezentowała gorzej! Przy okazji chciałbym podziękować organizatorom i wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego, że powstał tak znakomity festiwal jak Horror Fiesta oraz pozdrowić wszystkich jej uczestników. Teraz pozostaje nam tylko odliczać czas do następnej takiej imprezy. W międzyczasie zapraszam do zapoznania się z kilkoma ciekawymi recenzjami, wśrod których znajdziecie m.in. kolejną recenzję flagga ("Teksaska Masakra Piłą Mechaniczną 2"), kilka nowych spod ręki Lobo (m.in. "Uninvited") oraz mały zestaw filmowej ekstremy opisany dla Was przez naczelnego degenerata DM Embalmera ("August Underground's Mordum", " Red Room 1", "Red Room 2"). Miłej lektury!

autor: Mort

5 listopada 2004
Tak, tak! To już dziś! Godzina prawdy nadeszła! Horror-maniacy, ze wszystkich zakątków naszego wspaniałego kraju spotkają się w stolicy, aby wspólnie celebrować to niesamowite wydarzenie - "Horror Fiestę"! Festiwal oficjalnie rozpocznie się dzisiaj punkt 18 w Domu Sztuki SMB „Jary” na warszawskim Ursynowie. Na pierwszy rzut pójdą m.in. "Edgar Allan Poe's The Raven" w reżyserii Petera Bradley'a, "My Skin" Christophera Alana Broadstone'a oraz "The Ghouls" Chada Ferrina. Oczywiście wśród zwyrodnialców, którzy zapełnią festiwalowe sale kinowe, nie mogło zabraknąć również i nas. Oprócz niżej podpisanego na "Horror Fieście" pojawią się również Embalmer i flagg, tak więc Danse Macabre w prawie najsilniejszym składzie. Swoją obecność zapowiedziała też m.in. ekipa z Horror Online z Majstrem, Buio Omega i grzEGOrzem na czele. Tak więc razem potaplamy się trochę we krwi...

autor: Mort

25 października 2004
Wielkimi krokami zbliża się największe od lat wydarzenie dla miłośników filmowej grozy! Mowa oczywiście o międzynarodowym Festiwalu Niezależnych Filmów Grozy zwanym po prostu "Horror Fiesta"! A jest to faktycznie prawdziwe święto dla fanów horroru! Przez kilka dni będziemy mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć kilka naprawdę interesujących tytułów spod ręki zapaleńców gatunku. Spośród olbrzymiej ilości nadesłanych na konkurs filmów, wybrano kilka naprawdę wyśmienitych pozycji. Wśród nich znalazły się też oczywiście produkcje z Polski! Fani będą mogli również obejrzeć kilka świetnych, unikatowych obrazów na pokazach pozakonkursowych. Część z nich na pewno spowoduje podwyższone ciśnienie u maniaków horroru. Wspomnę tutaj tylko niesławny nekro-horror "Aftermath" w reżyserii Nacho Cerdy! Festiwal "Horror Fiesta" odbędzie się w dniach 5-7 listopada po części w kinie „Dom Sztuki” na warszawskim Ursynowie po części w kinie Luna. Oprócz tego organizatorzy przygotowali wiele dodatkowych atrakcji między innymi koncert grupy Psyche. Więcej szczegółów znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej Festiwalu pod adresem http://www.horrorfiesta.org. Dokładny program imprezy, wraz z opisami filmów możecie pobrać TUTAJ Organizatorami Festiwalu są "Dom Sztuki", grupa filmowa "Brama Snu" oraz człowiek, odpowiedzialny za całą imprezę Tomasz Zając vel Franek Sztajn (pozdrowienia!). Na koniec dodam tylko, że nie wyobrażam sobie prawdziwego fana horroru, który by się nie objawił na tej imprezie!autor: Mort

17 października 2004
Jeśli chodzi o kinowe premiery październik jest miesiącem niezwykle apetycznym. Na przystawkę dostaliśmy co prawda niestrawne "Anakondy: Polowanie na krwawą orchideę" ("Anacondas: The Hunt for the Blood Orchid", reż. Dwight H. Little - oficjalna zagraniczna strona filmu: http://www.sonypictures.com/movies/anacondas/), ale dalej zapowiada się już bardziej smakowicie. Danie główne zostanie podane 22 pażdziernika w postaci długo wyczekiwanej nowej wersji klasyki horroru. Będzie to oczywiście "Teksańska Masakra Piłą Mechaniczną" ("The Texas Chainsaw Massacre") w reżyserii Marcusa Nispela. Co prawda nic nie jest w stanie przebić oryginału, ale ta uwspółcześniona wersja będzie z pewnością interesującym doświadczeniem. Oficjalna zagraniczna strona filmu znajduje się pod tym adresem: http://www.texaschainsawmovie.com. Niestety później (29 października) zostanie nam zaserwowana niejadalna papa w postaci "Resident Evil 2" ("Resident Evil: Apocalypse", reż. Alexander Witt - oficjalną zagraniczną stronę filmu możecie znaleźć pod tym adresem: http://www.sonypictures.com/movies/residentevilapocalypse/), którą na szczęście jeszcze tego samego dnia zrównoważy pyszny deser w postaci "Wysypu Żywych Trupów" ("Shaun of the Dead", reż. Edgar Wright), przyjemnej parodii filmów o zombiakach. Oficjalna zagraniczna strona filmu znajduje się pod tym adresem: http://www.shaunofthedeadmovie.com). Miłego konsumowania!

autor: Mort

19 września 2004
Dzisiaj mamy Wam do zakomunikowania dwie ważne rzeczy. Pierwsza z nich dotyczy pozycji kinowych. Do naszego kraju w końcu dotarł wyczekiwany "Hellboy" (oficjalna zagraniczna strona filmu: http://www.sonypictures.com/homevideo/hellboy/) w reżyserii Guillermo del Toro (wcześniej m. in. "Blade 2" i "Kręgosłup Diabła"). Jeśli ktoś lubi połączenie horroru i filmu akcji na pewno spodoba mu się ekranizacja tego znanego komiksu Mike'a Mignoli. Za tydzień z kolei będziemy mieli szansę zobaczyć "Godsend" (oficjalna zagraniczna strona filmu: http://www.godsendthemovie.com/) z Robertem de Niro w jednej z głównych ról. Film okazał się klapą w Stanach, ale chyba ze względu na obsadę można się wybrać i samemu przekonać, czy faktycznie jest aż tak źle. Druga sprawa. Z dniem dzisiejszym do grona współtwórców Danse Macabre dołączył Lobo. O jego niewątpliwym talencie do pisania możecie się przekonać czytając jego dwie pierwsze recenzje. Są to "Dzień Bestii" (1995) Álexa de la Iglesii oraz "Dobranoc, Śpij z Bogiem" (1987) Johna Eyresa.

autor: Mort

1 września 2004
Zapewne zorientowaliście się już, że obecnie w kinach grasuje po raz kolejny potwór, który lubi sobie co 23 lata wrzucić troszkę ludzkiego mięsa na ząb. Tak, mamy właśnie okazję oglądać na dużym ekranie "Smakosza 2". Będę ciut wredny i powiem, że polską premierę zapowiadano już wieki temu, o czym informowaliśmy kiedyś na DM. Biorąc pod uwagę, że była to wtedy data 28 listopada 2003 roku, poślizg nie jest za duży...
W ramach reklamy proponujemy tez odwiedzić serwis www.horror.zone.prv.pl, gdzie Japko i spółka przygotowali dla Was pewien konkurs-niespodziankę.autor: Mort

1 sierpnia 2004
W związku z problemami jakie występowały przy próbach przeglądania Danse Macabre przy pomocy przeglądarek innych niż Internet Explorer, kilka dni temu dokonaliśmy pewnych kosmetycznych zabiegów, dzięki którym pozbyliśmy się problemu raz na zawsze. Przynajmniej taką mamy nadzieję. Przy okazji warto też wspomnieć, że od ostatniego piątku możemy oglądać na ekranach naszych kin horror "Śmiertelna Gorączka" ("Cabin Fever", reż. Eli Roth). Co prawda film pojawia się u nas z pewnym poślizgiem (data produkcji to 2002 rok), ale jak głosi pewne mądre przysłowie: lepiej późno niż wcale...autor: Mort

20 lipca 2004
Tegoroczna edycja festiwalu Era Nowe Horyzonty, który odbędzie się w Cieszynie w dniach 22 lipca - 1 sierpnia, nie powinna rozczarować fanów horroru. Po zeszłorocznych retrospektywach filmów Alejandro Jodorowsky`ego i Shiny`i Tsukamoto, także w tym roku Gutek Film przygotował parę specjałów. Zobaczymy m.in. `trylogię obrzydliwości` Petera Jacksona ("Bad Taste", "The Feebles" i "Braindead"), "Audition" (fot.) i "Ichi the Killer" Takashi Miikego, którego przedstawiać nie trzeba, głośne "The Eye" braci Pang, "A Tale of Two Sisters" Kim Jee-woona, zdobywcy głównej nagrody na francuskim festiwalu filmów fantastycznych w Gerardmer, "Acacię" Park Ki-hyunga, łączącą grozę z tematyką rodzinną. Wszystkie filmy będą pokazywane na dużym ekranie, w oryginale, z napisami polskimi - wyjątkowa okazja by z jednej strony odświeżyć sobie klasykę w doskonałej jakości, a z drugiej by obejrzeć filmy, które z dniem zakończenia festiwalu będą ponownie "nie do zdobycia". Wszelkie szczegóły tyczące się festiwalu (łącznie z możliwością rezerwacji biletów i zakwaterowaniem) znajdziecie na stronie: http://www.eranowehoryzonty.pl. To co? Do zobaczenia w Cieszynie!autor: flagg

2 lipca 2004
Z nieukrywaną dumą informujemy, że od dwóch dni oficjalnie należymy do Polskiej Sceny Horroru , webringu zrzeszającego w swoich szeregach najciekawsze w Polsce strony o tematyce związanej z horrorem. Obecnie do PSH należy pięć stron, ale mamy nadzieję, że liczba członków stale będzie rosła. Szczegóły dotyczące zasad funkcjonowania i współpracy w ramach PSH znajdziecie pod tym adresem: http://psh.xn.pl

autor: Mort

1 czerwca 2004
Wygląda na to, że czerwiec, jeśli chodzi o premiery kinowe, będzie dla wielbicieli horrorów jednym z najgorętszych miesięcy w roku. Już na samym początku tj. 6 czerwca na nasze ekrany wejdzie koprodukcja amerykańsko-angielska z Christiną Ricci w roli głównej pt. "Zgromadzenie" ("The Gathering", reż. Brian Gilbert). Pod koniec miesiąca tj. 25 czerwca, swoją premierę będzie miał "Cube 2" ("Hypercube: Cube 2") wyreżyserowany przez wybitnego polskiego operatora filmowego Andrzeja Sekułę. Jednak wszyscy fani horroru zapewne czekają tak naprawdę na "Świt Żywych Trupów" ("Dawn of the Dead", reż , Zack Snyder), który nastanie w Polsce z dniem 11 czerwca. Film zbiera bardzo dobre recenzje, więc myślę, że do obejrzenia tego remake'u klasycznej pozycji z teki Georga A. Romero, nikogo chyba zachęcać nie trzeba. Oficjalna zagraniczna strona film znajduje się pod tym adresem: http://www.dawnofthedeadmovie.net.

autor: Mort

12 maja 2004
W tym miesiącu, na dosyć skąpo jak na razie prezentującym się polskim rynku horrorów na DVD, ukaże się niezwykle interesujące wydawnictwo. Będzie to "Kolekcja Potworów" zawierająca osiem filmów grozy z lat 30 i 40 ubiegłego stulecia, które na zawsze zapisały się w historii nie tylko gatunku, ale i całej kinematografii. Innymi słowy: niebywała gratka dla kolekcjonerów klasyki. W skład pakietu wchodzą następujące filmy: "Frankenstein" (James Whale, 1931), "Mumia" (Karl Freud, 1932), "Narzeczona Frankensteina" (James Whale, 1935), "Wilkołak" (George Waggner, 1941) "Dracula" (Tod Browning, 1931), "Upiór w Operze" (Arthur Lubin, 1943), "Niewidzialny Człowiek" (James Whale, 1933), "Potwór z Czarnej Laguny" (Jack Arnold, 1954). Palce lizać!
W kinach natomiast królować będzie pewnie "Van Helsing" z Kate Beckinsale w jednej z głównych ról, ale nie sądzę, żeby większość fanów w ogóle zwróciła na ten film uwagę. Slogan reklamowy "Przygoda Trwa Wiecznie" pozostawię bez komentarza.

autor: Mort

12 kwietnia 2004
W najbliższym tygodniu na ekrany polskich kin wejdzie film "Sekretne Okno" ("Secret Window", reż. David Koepp). Obraz jest ekranizacją opowiadania Stephena Kinga. W roli głównej zobaczymy Johnny'ego Deppa, który wcieli się w postać pisarza o imieniu, nomen omen, Mort. Przeżywającego trudne chwile bohatera zaczyna nękać tajemniczy nieznajomy nazywający się Shooter, który posądza pisarza o plagiat. Kim jest i jak się zakończy cała historia dowiecie się po obejrzeniu filmu. Jak na razie zapraszam na oficjalną stronkę filmu, która znajduje się pod tym adresem: http://www.sonypictures.com/movies/secretwindow. Oczywiście na Danse Macabre przybyło też kilka nowych recenzji oraz parę galerii. Działy, w których możecie je znaleźć aktualizowane są na bieżąco. Miłego czytania!

autor: Mort

19 marca 2004
Dzisiaj ruszył nowy dział - Galeria. Będą się w nim pojawiać screenshot'y z wybranych pozycji, a kiedyś kto wie, może nawet Mort umieści tam swoją prywatną galerię. Uwierzcie mi - to dopiero byłby HORROR ;-) Póki co na początek znajdziecie tam zdjęcia z "The Bird With the Crystal Plumage" , "Underworld" i "Slash". Sprawa druga. Obok umieściliśmy dla ułatwienia linki do 5 ostatnio dodanych recenzji oraz do najświeższych galerii. Nie będziecie musieli szperać w recenzjach zastanawiając się co już czytaliście, a co jest nowe. Taki mały ukłon w Waszą stronę. Doszło kilka nowych recenzji: "Vij", "Curse 2: The Bite" i wspomniany powyżej przy okazji tematu galerii "Slash".

autor: MaKi

15 marca 2004
MASAKRA FILMOWA II ZA NAMI... Druga edycja przeglądu filmów grozy MASAKRA FILMOWA za nami! Ponownie za sprawą DKF'u Miłość Blondynki w Gdańsku wielbiciele kina grozy mieli okazję rozsmakowywać się poetyką horroru! Jednak makabra nie pozostała jedynie na ekranie!!! Krew polała się również między widzami... Oj tak, Tomek wie, co pisze. Jeśli nadal Mu jednak nie wierzycie, kliknijcie w poniższy banner, a przekonacie się na własne oczy, że mówił prawdę...autor: pupi & Mort

7 marca 2004
Jak pewnie zauważyliście, obecnie na ekranach naszych kin wyświetlany jest film "Oni" ("They") w reżyserii Roberta Harmona (twórcy słynnego "Autostopowicza") z interesującym polskim akcentem w postaci Dagmary Domińczyk w jednej z głównych ról. Film opatrzony jest napisem "Wes Craven Presents", co niestety nigdy nie wróży dobrze he, he... Zdecydowałem więc, że nie będziemy chamscy i (przynajmniej na razie) zrezygnujemy z zamieszczania recenzji. Zainteresowanych odsyłam na oficjalną stronę filmu, która znajduje się pod tym adresem: http://www.oni.vision.pl/. Jeśli chodzi o obiecany opis filmu o wampirach, to tak się akurat złożyło, że zamiast jednego są dwa: "Lips of Blood" (1975) w reżyserii francuskiego króla wampirycznego horroru erotycznego Jeana Rollina i pierwszy dźwiękowy horror włoski "The Vampires" (1957), współreżyserowany przez mistrza gatunku Mario Bavę. Zapewniam, że oba warte są Waszej uwagi.

autor: Mort

23 lutego 2004
Dzisiaj dosyć skromna aktualizacja obejmująca tylko i wyłącznie garść recenzji. Pośród nich znajdziecie, między innymi, opis wyświetlanego obecnie na ekranach naszych kin horroru, z Halle Berry w roli głównej, pod tytułem "Gothika". Nie wiem, czy Wam się podobał, ale u nas dostał wspaniałomyślną dwóję. No cóż, film był nędzny i tyle. Obiecałem też pewnej osobie recezję filmu o wampirach. Jeszcze jej nie ma, ale już pod koniec tego tygodnia powinna się pojawić. Mam nadzieję, że się wyrobię, choć czasu mam teraz jak na lekarstwo. Recenzje znajdziecie oczywiście tutaj.

autor: Mort

4 lutego 2004
Coś mi się wydaje, że luty może się okazać jednym z najgorętszych miesięcy roku. Nie dość, że do kin 13-tego w piątek (nie inaczej!) zawita "Gothika" Mathieu Kassowitza ze śliczną jak zawsze Halle Berry (no i w końcu się okaże, co tak naprawdę reprezentuje sobą ten filmik), a na DVD swoje premiery będą miały m.in. takie horrory jak "May" i "Dark Water", to na dodatek pod koniec miesiąca mieszkańcy Gdańska będą słyszeć w nocy wrzaski przerażenia, a miasto zaleje rzeka krwi, tudzież niestrudzonych fanów gatunku, którzy przybędą na iście krwawą (i nie tylko) ucztę. Bo to właśnie tam, w dniach 27-28 lutego odbędzie się M a s a k r a  F i l m o w a  2, czyli przegląd filmów grozy, na który zaprasza DKF UG Miłość Blondynki, Akademickie Centrum Kultury UG oraz Kolonia Artystów. Przez dwie noce będziecie mogli zobaczyć m.in. filmy Herschella Gordona Lewisa oraz produkcje Tromy. Zapowiada się naprawdę wspaniale. Więcej szczegółów na temat przeglądu znajdziecie po kliknięciu w poniższy banner.autor: amron & Pinhead & Mort

1 lutego 2004
Po krótkim, przymusowym odpoczynku ponownie wzięliśmy się do pracy. Dzisiaj oprócz standardowego pakietu nowych recenzji, przygotowanych dla Was głównie przez Embalmera, odsłaniamy oblicze kolejnego znaczącego reżysera gatunku. Tym razem jest to kompletnie u nas nieznany brazylijski mistrz horroru José Mojica Marins, twórca postaci legendarnego grabarza o imieniu Coffin Joe. Warto zapoznać się bliżej z dokonaniami tego kontrowersyjnego, a zarazem uwielbianego (zwłaszcza w swoim kraju) reżysera, który na stałe zapisał się na kartach historii gatunku. Jest to bowiem twórca niezwykle oryginalny, obdarzony dużą wyobraźnią i pomysłowością, a przede wszystkim talentem do tworzenia dziwacznych, brutalnych i przerażających klimatów, który swoimi filmami może śmiało konkurować ze współczesnymi twórcami. W dziale "Recenzje" możecie też przeczytać o jego pierwszym i chyba najlepszym filmie o Coffin Joe, jaki kiedykolwiek wyszedł spod jego ręki. Jest to "At Midnight I'll Take Your Soul" (1963).

autor: Mort

13 stycznia 2004
Z dniem 23 stycznia na ekrany polskich kin wchodzi interesujący horrorek "Droga Bez Powrotu" ("Wrong Turn", reż. Rob Schmidt), czyli elegancki hołd dla takich filmów jak "Teksaska Masakra Piła Mechaniczną" Hoopera i "The Hills Have Eyes" Cravena. Jeśli komuś podobały się te klasyczne już pozycje, na pewno doceni film Roba Schmidta. Ja sam już zaczynam zacierać ręce i bezwstydnie oblizywać wargi. Póki co zachęcam do odwiedzenia oficjalnej strony filmu znajdującej się pod tym adresem: http://www.monolith.pl/droga/. Oprócz tego, na stronie pojawiło się też kilka nowych opisów filmów. Wśród nich znajdziecie recenzję bardzo dobrej "Tożsamości", pod którą podpisał się niejaki flagg. Tym samym dołączył on do grona współtwórców Danse Macabre i już wkrótce będziecie mogli poczytać więcej jego tekstów.

autor: Mort

22 grudnia 2003
No i proszę, ani się obejrzeliśmy, a tu już nas święta zastały. A za chwilę koniec roku i znowu wszystko zaczyna się od początku. Szczerze mówiąc troszkę zaspałem i dopiero teraz się zorientowałem, że dawno nie zamieszczaliśmy nowych tekstów.  A skoro idą święta, to i dla Was należy się jakiś prezent. Niestety, tym razem nie będzie to żaden konkurs, w którym możecie wygrać atrakcyjne płyty DVD he, he. Przykro mi, ale w związku ze świętami budżet Danse Macabre skurczył się do rozmiarów łebka od szpilki, no i na gratisy już zabrakło. W zamian, w dziale "Teksty" możecie poczytać o świątecznych horrorkach, w których nie wszystko jest takie piękne, jakby mogło się wydawać na pierwszy rzut oka. W dziale "Recenzje" znajdziecie m.in. trzy opisy filmów autorstwa Embalmera, człowieka, który wspierał stronkę duchowo i merytorycznie, zanim ujrzała jeszcze światło dzienne, a który teraz będzie regularnie dostarczał Wam porcję ciekawych recenzji. Zapraszam do zapoznania się z naszą radosną twórczością !

autor: Mort

20 listopada 2003
No cóż, mam nadzieję, że tym razem nie będzie już żadnej kaszany i wiadomość będzie aktualna. Film "Dark Water", o którym już pisaliśmy na Danse Macabre będzie miał swoją polską premierę 21 listopada tj. jutro. I liczę na to, że teraz kopie filmu naprawdę trafią do kin, choć mając na uwadze dotychczasowe przesunięcia, nie zdziwię jak znowu okaże się, że to fałszywy alarm. Tymczasem można rzucić okiem na oficjalną polską stronkę filmu, która znajduje sie pod adresem http://www.blacklion.pl/dw.

autor: Mort

15 listopada 2003
Niestety, pewne problemy techniczne z serwerem, a później z moim komputerem spowodowały, że przez pewien czas nic nowego na stronce się nie pojawiło. Lipa, bo przez to przepadł m.in. halloweenowy update, na który byłem bardzo zajarany. Cóż, gówno chodzi po ludziach i nie ma na to rady, pewnych rzeczy się nie przeskoczy. Żeby udowodnić Wam jednak, że przez ten okres nie dłubaliśmy w nosie, zapraszam do działu Recenzje , gdzie znajdziecie opisanych kilka nowych filmików w tym m.in. "Dark Water" Nakaty, który miałem szansę obejrzeć ponad rok temu na Warszawskim Międzynarodowym Festiwalu Filmowym. Przy okazji wyszło na jaw, że wbrew informacjom, które podałem premiery filmu nie było 14 listopada. Nie dziwi mnie specjalnie ten fakt, skoro zapowiadano różne daty już od roku, a za każdym razem kończyło się na smaku. Zastanawiające jest jednak to, że informację o tym terminie potwierdził drogą mailową sam dystrybutor... Jeszcze jedna sprawa: wśród zamieszczonych nowych opisów filmów znajdziecie też kilka pozytywnych recenzji. Musiałem to zrobić, bo pewna osoba przypieprzała się, że wrzucam tylko negatywne (pomijam fakt, że ta osoba chyba nie rozumie, że 3 to dobra ocena...).

autor: Mort

20 października 2003
W dziale "Teksty" możecie przeczytać o jednym z najważniejszych i najgłośniejszych wydarzeń w wieloletniej historii brytyjskiej cenzury filmowej. Mowa oczywiście o (nie)sławnych "Video Nasties" - liście 74 filmów, które miały być prawnie zakazane ze względu na ich, rzekomo, szkodliwy charakter. To co się działo w Anglii na początku lat 80-tych naprawdę zakrawa na skandal, więc tym bardziej zachęcam do zapoznania się z tym tekstem. Co prawda nie wszystkie filmy, które zostały wciągnięte na tą listę znajdują się w kręgu zainteresowań maniaków horrorów, ale postanowiłem ich nie wywalać. Niech lista będzie kompletna.

autor: Mort