Chwyć nas za rękę... chodź... zatańcz...Ostatnie dodane recenzje:
 
 • Absurd

 •       Buio Omega, 5-/6
 • Murder-Set-Pieces

 •       Embalmer, 2+/6
 • Yukoku

 •       Borg, 5+/6
 • All Night
      Long 2

 •       Embalmer, 5-/6
 • Kill the
      Scream Queen

 •       Mort, 1+/6  Ostatnie dodane galerie:
   

  Rakht


  Let Sleeping Corpses Lie


  The Plague Of The Zombies


  Haute Tension


  The Sect

  2 stycznia 2006
  No cóż, w Nowy Rok wkroczyliśmy dźwigając na plecach ciężar rażącej niekompetencji i amatorszczyzny hostera naszego forum. Niektórzy z Was, którzy zaglądają do nas zapewne już zauważyli, że od pewnego czasu jest ono niedostępne. Byliśmy zmuszeni je wyłączyć, żeby naprawić błędy, które niestety nie wynikają z naszej winy. Zamiast zajmować się sensownymi rzeczami, musimy zmagać się w brakiem profesjonalizmu i pomyślunku ze strony ludzi, którzy nie powinni zabierać się za coś, o czym nie mają pojęcia. Ale robimy co w naszej mocy, żeby forum znowu było dla Was dostępne. Trudno powiedzieć, ile to jeszcze potrwa, ale na dniach sprawa powinna się wyklarować. Początek roku nie nastraja optymistycznie, ale miejmy nadzieję, że to się szybko zmieni.
  autor: Mort

  29 grudnia 2005
  Witamy na kilka godzin przed końcem 2005 roku. Jaki on był dla naszego ulubionego gatunku? Oczywiście każdy ma zapewne swoje zdanie w tej kwestii. Ja powiem tylko, że być może wkrótce przeczytacie jaki był z naszego punkt widzenia... Jeśli chodzi o dzisiejszą aktualkę to niestety znowu mieliśmy dość duży poślizg, za co przepraszam, bo dużo w tym jest mojej winy. Cóż, grudzień to miesiąc, podczas którego dużo się dzieje, stąd też to opóźnienie. Dziś pięć recenzji, z czego jedna to debiut naszego kolegi, który do tej pory pisał dla innej strony. Teraz Buio Omega, bo to o nim mowa, zdecydował się zasilić nasze szeregi, z czego, nie będę nawet ukrywał, jesteśmy bardzo zadowoleni. Pierwszy film, jaki opisał jest zarazem jednym z jego ulubionych. To włoski "Absurd" w reżyserii Joe D'Amato. Dalej mamy dwa zwyrolstwa, których opisy przygotował dla Was Embalmer. Pierwszy z nich to film, o którym na pewno już słyszeliście: "Murder-Set-Pieces" Nick'a Palumbo, drugi to japoński "All Night Long 2" w reżyserii Katsuya Matsumury. Borg przygotował dla Was opis starego, ale bardzo ciekawego filmu "Yukoku". Na koniec recenzja-ostrzeżenie do "Kill the Scream Queen". Mam nadzieję, że te pięć recenzji umili Wam oczekiwanie na zabawę sylwestrową. Jednocześnie, w imieniu całego zespołu DM, życzę Wam wszystkiego najlepszego w nadchodzącym, 2006 roku.
  autor: Mort

  7 grudnia 2005
  Przed Wami kolejna, nieco opóźniona, ale jak mniemam ciekawa aktualizacja. Tym razem przygotowaliśmy dla naszych czytelników 5 kolejnych opisów. Na pierwszy ogień poszedł krwawy i zainspirowany "Suspiria" i "The Amityville Horror" horror "Superstition", zapewne znany polskim fanom kina grozy jako "Zabobony". Więcej dowiecie się z recenzji LOBO. "Night of the Comet" to miks sci-fi z zombie horrorem, niestety raczej kiepski, o czym postara się Was przekonać LOBO. "Terror Train" to slasher, w którym możemy zobaczyć Jamie Lee Curtis w jednej z wiodących ról. Czy film ten dorównuje słynnemu "Halloween"? Warto przeczytać opis autorstwa LOBO. Ja natomiast nadal grzebię się w kinie ekstremalnym, dlatego opisałem eksperymentalny 34- minutowy horror Mitcha Davisa "Divided Into Zero". Film szokujący tematyką pedofilii, lecz skłaniający do głębszych przemyśleń. "Fascination" uchodzi za jedno z najlepszych dzieł wampiryczno-erotycznych mistrza francuskiej grozy Jeana Rollina. Czy w pełni zasługuje na to miano? Tego dowiecie się z mojej kolejnej recenzji. Zapraszam do czytania i życzę przyjemnej lektury!
  autor: Embalmer

  23 listopada 2005 Horrorarium
  Dzisiaj postanowiliśmy po raz pierwszy wyłamać się z naszego filmowego profilu, ale wydaje nam się, że warto w niniejszej aktuali wspomnieć kilka słów o grozie podanej w innej formie. Chcielibyśmy Wam zaprezentować nową antologię polskiego horroru "Horrorarium", pod którą podpisali sie Dawid Kain, Kazimierz Kyrcz Jr. oraz Łukasz Śmigiel. Ukaże się ona pod koniec listopada tego roku nakładem wydawnictwa Copernicus. Trzech młodych autorów prezentuje w nim 19 tekstów o zróżnicowanym klimacie - od klasycznego horroru, przez gore i groteskę, aż po komedio-horror. Ukazują oni wiele naprawdę mrocznych miejsc i zakamarków, które na pierwszy rzut oka wydają się być odlegle, choć tak naprawdę znajdują się bliżej niż byśmy sobie tego życzyli...
  Mamy też dla Was standardową porcję recenzji. Tym razem postanowiliśmy chwilowo odpocząć od tematycznych update'ów i zachęcamy do przeczytania 5 najświeższych recenzji. "Angst" to oparty na faktach ponury horror przedstawiający jeden dzień z życia seryjnego mordercy - jak dla mnie film wybitny, więcej dowiecie się z recenzji mego autorstwa. "Sex Wish" to odrażający porno horror i zarazem film adresowany do specyficznej grupy odbiorców. Czy dobry? Przekonacie się o tym czytając moje skromne wypociny. Z kolei "Funeral Home" to slasher z Kanady, niestety bardzo przeciętny i nudny. Po długim okresie nieobecności w szeregi Danse Macabre powraca LOBO. Warto rzucić okiem na dwie recenzje spod jego ręki: do nowej amerykańskiej produkcji "Cup of My Blood" i do australijskiego rape and revenge "Desolation Angels". Dużo grozy i miłych koszmarów życzy Wam Embalmer.

  autor: Mort & Dawid Kain & Embalmer

  14 lutego 2005
  Witamy ponownie. Powracamy z kolejnymi recenzjami. Jednocześnie informujemy, że od dwóch tygodni zaczęliśmy wysyłać do zainteresowanych osób NEWSLETTER informujący o nowościach pojawiających się na stronach Danse Macabre. Jeżeli chcielibyście otrzymywać najświeższe wiadomości o dodanych materiałach wystarczy skontaktować się ze mną drogą mailową na adres danse-macabre@wp.pl albo przez Gadu-Gadu (nr 1944996). Newsletter jest wysyłany średnio co siedem dni. Zapraszamy!

  autor: Mort

  Pozostałe newsy zostały przeniesione do Archiwum


  Liczba odwiedzin od 2 października: